Kamera on-line

MŁODZIEŻ ROZMAWIA ….. W KOZIELSKIM LO

10 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Koźlu odbyła się pierwsza dyskusja panelowa, które ma zapoczątkować cykl "Młodzież rozmawia…". Jej tematem była przemoc stosowana w różnych środowiskach, w stosunku do różnych osób i przybierająca różne formy. Uczniowie, głównie duża część grupy Amnesty International działającej w szkole zadawali zaproszonym ekspertom pytania dotyczące omawianego problemu.

Odpowiedzi udzielały osoby zawodowo zajmujące się problemami dotyczącymi przemocy: dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kędzierzynie-Koźlu - Justyna Lubieniecka, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu - Małgorzata Cisowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu - Danuta Ceglarek,  pracowniczki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu: Katarzyna Fert i Alicja Naskręt, kurator sądowy - Marzena Zawadka, terapeuta Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Opolu oraz wiceprezes Stowarzyszenia Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych - Iwona Gałązka, kierownik Ośrodka Wsparcia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu - Marzena Nikel.

Organizatorami warsztatów byli nauczyciele I LO: Grażyna Stelmach oraz Paweł Masełko, a także wcześniej wspomniana szkolna grupa AI. Dyskusja była interaktywna, dlatego każdy mógł zadać pytanie, rozwiać wątpliwości oraz dodać coś od siebie. Uczestnicy dyskusji mieli okazję dowiedzieć się m.in. na czym polega i jak przebiega proces zakładania niebieskiej karty, czy jak wygląda interwencja policji w sprawach zagrażających życiu osób doświadczających przemocy. Poruszona była także kwestia przemocy w szkole bądź w Internecie.  Wszyscy, wraz z nauczycielami, którzy koordynowali całym przedsięwzięciem, brali aktywny udział w rozmowie. Dyskusja panelowa zapoczątkowała cykl spotkań o charakterze dyskusyjnym, który będzie kontynuowany w auli kozielskiego liceum.

o przemocy1.jpeg

o przemocy2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera