Kamera on-line

Efekty współpracy widać gołym okiem. Kolejna partnerska wizyta młodzieży

Kilkudziesięcioosobowa wizyta młodzieży z powiatu Hohenlohe w Kędzierzynie-Koźlu. Partnerską umowę od współpracy nasz powiat podpisał w październiku 2009 roku, od tamtego czasu setki młodych ludzi odbyło praktyki u sąsiadów na zachodzie, w renomowanych hotelach, restauracjach, specjalistycznych zakładach pracy. Przez ten czas młodzież miała okazję do wspólnej nauki, szlifowania języków obcych, ale i poznawania kultury, nawiązywania znajomości - wiele z nich przetrwało do dziś.   

Wicestarosta Józef Gisman mówiąc o szkołach ponadgimnazjalnych podkreślił siłę powiatu pod względem oświaty w regionie.

Wszyscy tu wywodzimy się z kadry nauczycielskiej, znamy problemy młodzieży, wiemy czym jest wychowanie i jak kształtować młode umysły – zaznaczył i dodał, że wizyta jest okazją nie tylko do poznania się, przez co tworzymy wspólną Europę, ale też kreowania kolejnych planów na przyszłość.

- Znamy się od dawna i przyjechaliśmy tu bardziej jako przyjaciele, niż partnerzy, nasza współpraca znakomicie się układa, bardzo chętnie was odwiedzamy i wcielamy w życie wiele ciekawych pomysłów – mówił dyrektor szkoły partnerskiej Volker Steffen.

Młodzież z powiatu Hohenlohe będzie miała okazję zwiedzić kilka ciekawych zakątków powiatu i Opolszczyzny, a także odbyć wspólne zajęcia lekcyjne z podopiecznymi klasy gastronomicznej Zespołu Szkół nr 1. Efektem tego mają być popisowe dania, których degustacja odbędzie się w najbliższy czwartek.

Międzynarodowa wymiana młodzieży jest bardzo ciekawą formą pracy z uczniami, budowania wzajemnych relacji. Efekty są oczywiste, to nabycie doświadczenia, które z pewnością procentuje w momencie startu w dorosłość.

Grupa młodzieży z Niemiec, która dziś (15.03) odwiedziła siedzibę starostwa gości w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim po raz pierwszy.

AL

wizyta z powiatu1.jpeg

wizyta z powiatu2.jpeg

wizyta z powiatu3.jpeg

wizyta z powiatu4.jpeg

wizyta z powiatu5.jpeg

wizyta z powiatu6.jpeg

wizyta z powiatu7.jpeg

wizyta z powiatu8.jpeg

wizyta z powiatu9.jpeg

×

Zapisz się do newslettera