Kamera on-line

Od robotów po lasery – czyli jak skutecznie zainteresować młodzież

Seminarium naukowe w ZSTiO

Pokazy robotów, skaningu laserowego oraz interesujące wykłady – tak było na kolejnym seminarium naukowym pn. Automatyka i Robotyka, które odbyło się dziś(12.03) w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Patronat nad nim sprawowało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Chodziło o to, aby pokazać gimnazjalistom naszą placówkę z innej strony, tej praktycznej – zaznacza Maria Staliś, dyrektor zespołu szkół na os. Azoty. – Pracodawca na pewno szybciej pochyli się nad cv kogoś, kto może się w nim pochwalić udziałem w projektach, których celem było np. konstruowanie robotów – dodaje dyrektor Staliś.

Szkoła nie tylko świetnie współpracuje z okolicznymi firmami, ale także z uczelniami wyższymi, stąd goście z Politechniki Opolskiej.

- Podczas seminarium możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek, których nie ma na lekcjach – mówi Mateusz Adam z klasy elektronicznej. – W tej szkole nauczyciele potrafią nam przekazać swoją wiedzę, umieją zainteresować, a sama placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt – dodaje.

Krzysztof Popiela, nauczyciel przedmiotów zawodowych zaznacza, że uczniowie wciąż ulepszają swoje roboty.

Jeden z nich został wyposażony w syntezator głosu, słyszymy więc komunikaty słowne – mówi Popiela i dodaje też, że raczej nigdy nie zastąpią one ludzi.

Cały czas musi być ktoś, kto je nadzoruje, przykładem może być linia technologiczna w naszym Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, gdzie znajduje się robot i taśma selekcjonująca towary. Niestety trzeba go doglądać, bo nie wiadomo, w którym momencie pojawi się jakiś błąd w systemie, który wymaga naprawy – kończy nauczyciel z ZSTiO. 

AL

5.jpeg

2.jpeg

1.jpeg

3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera