Kamera on-line

Egzaminy na prawo jazdy w Kędzierzynie-Koźlu

Ośrodek ma powstać na os. Azoty

Zadowolona jest nie tylko młodzież, ale także instruktorzy. Wiele wskazuje na to, że egzaminy na prawo jazdy będzie można zdawać w Kędzierzynie-Koźlu. Zarząd województwa wydał pozytywną decyzję w tej sprawie, teraz pomysł muszą jeszcze zaakceptować radni sejmiku. Ośrodek ma powstać na os. Azoty, tuż obok tamtejszego zespołu szkół oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego.

- Powiat zabezpieczył już 360 tys. zł na przystosowanie pomieszczeń, chodzi o salę egzaminacyjną, rejestry, poczekalnię i zaplecze – zaznacza Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. – WORD natomiast poniesie koszty przygotowania placu manewrowego, to kwota około 1 miliona zł – dodaje starosta Tudaj.

- To świetny pomysł, nie będzie trzeba jeździć do Opola, a poza tym znam tu wszystkie drogi, więc będzie łatwiej – mówi jeden z uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Możliwość zdawania egzaminów w Kędzierzynie-Koźlu przyciągnie chętnych również z ościennego województwa oraz sąsiednich powiatów.

- Teraz tracimy godzinę na dojazd i przy tym nie poruszamy się w ruchu miejskim, krótko mówiąc musimy przeznaczyć więcej pieniędzy na naukę tego samego – zauważa kolejny z uczniów zespołu szkół z Azot.

Po pozytywnej decyzji radnych sejmiku filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zostanie uruchomiona prawdopodobnie jesienią tego roku.

AL

Starosta Małgorzata Tudaj.

1.jpeg

To w tym miejscu mają odbywać się egzaminy.

2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera