Kamera on-line

Jeden z największych projektów edukacyjnych w województwie będzie realizowany w Kędzierzynie-Koźlu

Dokładnie 825 tys. euro, czyli ponad 3 mln zł – tyle dostanie nasz powiat na rozwój bazy oświatowej.

W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu starosta Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman podpisali dziś (21.03) stosowną umowę w tej sprawie. Pieniądze otrzymały te powiaty na Opolszczyźnie, które przedstawiły dobry pomysł na projekt. Dzięki staraniom zarządu powiatu powstaną u nas najnowocześniejsze pracownie mechatroniczne, napędów elektrycznych, chemiczne, gastronomiczno-kelnerskie oraz nawigacji i eksploatacji siłowni okrętowych. Całość znacznie podniesie jakość kształcenia.

Marszałek Andrzej Buła podkreślał, że ten projekt to bardzo duże wyzwanie. - Zmusił nas do myślenia kategoriami kilkunastoletnich uczniów, którzy muszą wybrać szkołę. Ważne było zbudowanie atrakcyjnej oferty nie tylko dla ucznia, ale i dla przedsiębiorcy. Pamiętajmy też, że kształcenie na poziomie zawodowym nigdy nie powinno się kończyć – mówił.

W sumie powiaty w województwie otrzymają 30 mln zł na doposażenie bazy szkolnictwa zawodowego. Największe inwestycje zaplanowano w Kędzierzynie-Koźlu, Opole, Nysie i Prudniku. Nasz powiat wniesie do projektu 15 % wartości zadania.

AL

IMG_9355 (Large).jpeg

IMG_9360 (Large).jpeg

×

Zapisz się do newslettera