Kamera on-line

60 zawodników z województwa na „Małym Olimpijczyku" w Kędzierzynie-Koźlu

W hali sportowej przy Al. Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Wojewódzki Turniej „Mały Olimpijczyk” dla uczniów szkół podstawowych specjalnych i integracyjnych. Organizatorem sportowej rywalizacji był Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu oraz Starostwo Powiatowe, które dodatkowo ufundowało puchary dla zwycięzców.

- W zawodach wzięło udział 60 zawodników reprezentujących 9 placówek z województwa opolskiego – informuje Krystyna Gielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

Odbył się też konkurs dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych na plakat o tematyce „Wiosną zdrowo na sportowo”. Młodzi sportowcy wykazali się zręcznością i wolą walki oraz artystycznymi zdolnościami. Pokonywali swoje słabości i zdobywali punkty dla szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za zdobyte miejsca i udział. Zawody uświetnił występ szkolnego zespołu pod opieką Anny Jellinek.

- Uczestnicy turnieju byli  bardzo zadowoleni i już zapowiedzieli powrót do Kędzierzyna-Koźla w przyszłym roku – dodaje dyrektor szkoły z Kłodnicy.

Oprac. AL

maly olimpijczyk.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera