Kamera on-line

„Budowlanka” w projekcie Leonardo Da Vinci

Uczą się i poznają świat

Jak funkcjonują małe przedsiębiorstwa zajmujące się rolnictwem i agroturystyką? Na to pytanie szukają odpowiedzi uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, którzy biorą udział w międzynarodowym projekcie Leonardo Da Vinci - „Agropuzzle 2”. Po pobycie w Czechach wychowankowie placówki wybierają się do Portugalii, a następnie do Rumunii i na Słowację. W efekcie powstaje wielojęzyczna strona internetowa, która zawiera prezentacje charakteryzujące różnice i podobieństwa w organizacji firm w krajach partnerskich projektu. Samo przedsięwzięcie opiewa na niespełna 90 tys. zł i nie byłoby możliwe do realizacji bez wkładu pieniężnego powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Młodzież zapoznaje się z zagadnieniami związanymi z logistyką, transportem, problemami lokalnej konkurencji oraz współczesnymi trendami żywnościowymi – tłumaczy Sławomir Jakoniuk, koordynator projektu z Zespołu Szkół nr 1.

Językiem komunikacji projektu jest język angielski, więc podczas wyjazdów to właśnie jego nauka pełni jedną z istotnych ról.

- Możemy się nauczyć czegoś nowego, ale najbardziej jesteśmy zadowoleni z kontaktu z młodymi ludźmi oraz oczywiście z możliwości poznania innego kraju – mówią uczniowie „Budowlanki”.

- Efektem końcowym będą puzzle, czyli wirtualne prezentacje multimedialne dostępne dla wszystkich – dodaje Sławomir Jakoniuk.

Projekt realizowany będzie do 2015 roku i zakończy się konferencją podsumowującą.

AL

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

IMG_3294.jpeg

×

Zapisz się do newslettera