Kamera on-line

Chemicy ze Sławięcic w finałach ogólnopolskich

W Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Program eliminacji obejmował etap pisemny i ustny, w którym uczestnicy oceniani byli zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym z Zespołu Szkół nr 3 do olimpiady przystąpiła grupa uczniów z klasy technik technologii chemicznej, tym razem drużynowo w składzie:  Anna Chrin – klasa III TA oraz Sandra Franecki i Oliwia Gowin z klasy II TA i właśnie ta drużyna będzie przedstawicielem województwa opolskiego w ogólnopolskim finale olimpiady, który odbędzie się w czerwcu w II Liceum Ogólnokształcącym w Koszalinie.

- Przed nami jeszcze wiele pracy, ale zrobimy wszystko aby godnie reprezentować nasze województwo w etapie ogólnopolskim – mówi Oliwia która zdobyła dla swojej drużyny największą liczbę punktów.

Drużynę do olimpiady przygotowały Anna Ledwig i Zofia Ścisłowska.

- Jesteśmy dumne z naszej młodzieży i bardzo chciałybyśmy powtórzyć ubiegłoroczny sukces naszych chemików, spośród których trzech uczniów uzyskało tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego olimpiady. Dla Anny Chrin, ubiegłorocznej finalistki  byłby to tytuł zdobyty po raz drugi – mówią nauczycielki.

Oprac. AL

×

Zapisz się do newslettera