Kamera on-line

W Kędzierzynie-Koźlu ruszają Targi Pracy i Edukacji

W czwartek 7 kwietnia Targi Pracy i Edukacji w Kędzierzynie-Koźlu. Potrwają od 8.45 do 13.30 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 10.00, wówczas też na dużej sali ogólniaka dostępni będą wszyscy pracodawcy. Natomiast już z samego rana (8.45) na małej sali będzie można zapoznać się z ofertą szkół.

– W tym roku targi pracy będą miały nową formułę. W sposób szczególny skupiliśmy się na pracodawcach, którzy posiadają oferty zatrudnienia. Będzie ich naprawdę sporo. Serdecznie zapraszamy więc wszystkie osoby bezrobotne, jak i takie, które rozglądają się za nowymi możliwościami zawodowymi – zaprasza Grażyna Juźwin, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kędzierzynie-Koźlu.

Wydarzenie organizowane jest przez Powiatowy Urząd Pracy, Starostwo Powiatowe oraz Komendę Wojewódzką Ochotniczych Hufców Pracy w Opolu. Targi będą okazją nie tylko do znalezienia pracy, ale i zapoznania się z tym, co gimnazjalistom oferują szkoły średnie.   

– Nasze szkoły w ramach programu „MM – mamy markę” w różnorodnej formie zaprezentują swoją bogartą ofertę edukacyjną. Szkoły techniczne zawody, a szkoły ogólnokształcące profile nauczania. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu w ramach odrębnych stanowisk zapoznać się z propozycjami wszystkich naszych placówek – mówi Aurelia Stępień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty w Kędzierzynie-Koźlu.

Na targi zapraszamy również absolwentów szkół średnich.

- Będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i szkoleniową uczelni wyższych z naszego województwa i województw ościennych, jak i innych jednostek szkoleniowych – dodaje Elżbieta Bartoszek, pośrednik pracy z punktu pośrednictwa pracy OHP w Kędzierzynie-Koźlu.

Swoją obecność na wydarzeniu potwierdziły już m.in. Grupa Azoty, Avon, Zeitmann, Magiczny Zakątek, Rymar, Gi Group, BSP Włodzimierz Głogowski, Firma Malarska Piotr Kusznik, Budmistrz, Przedsiębiorstwo Handlowe Jantar Sp. z o.o. (Lazzaro), Restauracja – Kawiarnia ” Laguna”, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Eko-Bud-Instal S.A., my-sweet-baby (Producent i dystrybutor PEXIM PL), Urząd Skarbowy, Biuro regionalne Oriflame, Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich, Eurokontakt Projekt Serwis Sp. z o.o., Kancelaria Prawna Consulta, Karol Kania i Synowie Sp. z o.o., Firma „Spot-Light” Sp. z o.o., Firma handlowo usługowa Filip – usługi budowlane, Bud-Kor Sp. z o.o., Marma Polskie Folie Sp.z o.o., Kędzierzyńsko-Kozielski Inkubator Przedsiębiorczości, Chem-Ster – Klaster Chemii Specjalistycznej, Usługi transportowe „Grelich”, Randstad Polska Sp. z o.o., Work Force Sp. z o.o., Personnel International BPO Sp. z o.o., ComfortMedical24.

Oprac. AL

TAK BYŁO ROK TEMU - ZOBACZ

targi12.jpeg

×

Zapisz się do newslettera