Kamera on-line

Odra Kędzierzyn-Koźle podpisała umowę z Piastem Gliwice

W starostwie powiatowym podpisano umowę partnerską pomiędzy Piastem Gliwice a Odą Kędzierzyn-Koźle. Jej założenia to gównie wymiana zawodników. Na współpracy skorzysta więc młodzież trenująca w Koźlu, ale nie tylko, bo jej założenia to też np. możliwość odbywania staży trenerskich w Gliwicach.

– Bywa tak, że utalentowani zawodnicy z mniejszych ośrodków nie potrafią przebić się w dużych klubach. Dla młodego piłkarza udział w testach często wiąże się z dużym obciążeniem psychicznym. Grając pod presją nie każdy jest w stanie pokazać pełnię swoich umiejętności. Mam nadzieję, że dzięki trwałej współpracy uda nam się uniknąć takich sytuacji i najzdolniejsi zawodnicy będą mogli kontynuować swoją karierę w Piaście – powiedział dziennikarzom prezes Odry Wojciech Prajs.

Z kolei prezes Piasta Adam Sarkowicz podkreślił, że Kędzierzyn-Koźle bardzo mocno stawia na sport.

 - Miasto ma świetne doświadczenia w siatkówce, czego bardzo wam zazdrościmy – mówił.

W uroczystości wzięła udział prezydent Sabina Nowosielska oraz wicestarosta Józef Gisman, który powiedział, że powiat w tym roku jeszcze silniej postawił na edukację sportową młodych ludzi.

Powstaną dwa nowoczesne miejsca do rekreacji sportowej przy dwóch naszych szkołach, będą dostępne nie tylko dla uczniów, ale i wszystkich mieszkańców – zapowiedział.

Prezesi obu klubów otrzymali na pamiątkę koszulki z barwami powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz cyfrą 9.

Jest ona dla nas w tym roku podwójnie szczęśliwa, ponieważ w ogólnopolskim rankingu powiatów zajmujemy właśnie 9. miejsce, a tę samą lokatę zdobył nasz szpital w rankingu służby zdrowia, niech i dla was będzie szczęśliwa – śmiał się wicestarosta Józef Gisman.  

Oprac. AL

Więcej zdjęć na profilu Facebooka.

umowa4.jpeg

umowa3.jpeg

umowa2.jpeg

umowa1.jpeg

umowa6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera