Kamera on-line

Tłumy na targach Pracy i Edukacji

Dla młodych i starszych

Ponad 100 wystawców zaprezentowało swoją ofertę podczas VIII Targów Pracy i Edukacji, które odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym. Pracodawcy zgłosili 190 ofert pracy na łącznie 815 stanowisk.

To dobra okazja do zapoznania się z ofertą szkół oraz tym, co proponują pracodawcy, cieszy, że znalazły się konkretne oferty pracy – zaznacza Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Z ramienia władz powiatu w targach wziął również udział Piotr Jahn, przewodniczący Rady Powiatu oraz Jerzy Pałys, radny powiatowy.

Czego szukali młodzi ludzie? Przede wszystkim informacji o kierunkach oferowanych w szkołach. Byli też tacy, którzy przyszli po to, by zapytać o szczegóły oferowanych dotacji na założenie działalności gospodarczej.

Bywa, że wiele spraw załatwia się w różnych instytucjach, a tu dowiedziałem się wszystkiego z kilku źródeł i to na miejscu – mówi jeden z mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

Radą służyli doradcy zawodowi, a pośredniak prowadził rejestrację osób bezrobotnych. Pojawiły się też oferty pracy krótkoterminowej oraz długoterminowej.

Organizatorami targów byli: Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, Opolska Wojewódzka Komenda OHP w Opolu (Filia Młodzieżowego Biura Pracy w Kędzierzynie–Koźlu) i Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie–Koźlu. Wszystkim wystawcom dziękujemy za udział w targach.

AL

Targi otworzyła starosta Małgorzata Tudaj. 

2.jpeg

1.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera