Kamera on-line

Ogromne zainteresowanie Targami Edukacji i Pracy

Ponad 400 ofert pracy na 637 stanowisk, do tego pełna oferta szkół ponadgimnazjalnych i profesjonalne doradztwo w zakresie podnoszenia kwalifikacji. Za nami dziesiąte, jubileuszowe Targi Pracy i Edukacji w Kędzierzynie-Koźlu. Otworzyła je starosta Małgorzata Tudaj.

– Już po raz dziesiąty organizujemy targi i cieszymy się, że frekwencja ponownie dopisała. Mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach, wielu z odwiedzających imprezę znajdzie dziś pracę – mówiła starosta.

Targi zostały podzielone na dwie części. Od rana w małej sali gościli gimnazjaliści, którym prezentowano ofertę edukacyjną. Szkoły ponadgimnazjalne stanęły na wysokości zadania i przygotowały znakomite show, związane z kierunkami kształcenia.

– Chcieliśmy wypromować nasze szkoły, które od lat prezentują bardzo wysoki poziom i zajmują wysokie miejsca w rankingach. Osobiście byłem mile zaskoczony bardzo ciekawymi prezentacjami. Pokazanie poszczególnych zawodów w sposób humorystyczny może przekonać niezdecydowanych do wyboru danego kierunku kształcenia – powiedział wicestarosta Józef Gisman.

Tuż po godzinie 10.00 w dużej hali nastąpiło oficjalne otwarcie targów. – Promujemy m.in. nową formę zatrudniania, która weszła w życie od początku roku. Program refundowania wynagrodzeń pracodawcom, którzy zatrudniają osoby poniżej 30. roku życia cieszy się dużym zainteresowaniem – mówiła Grażyna Juźwin, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.  

Organizatorami targów była ponadto Opolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy. Radę Powiatu reprezentowała przewodnicząca Danuta Wróbel, a gminę Kędzierzyn-Koźle prezydent Sabina Nowosielska. W auli II LO pojawili się też przedstawiciele wielu jednostek gminnych i powiatowych oraz dyrektorzy szkół. Komisję Edukacji i Promocji Powiatu reprezentowała jej przewodnicząca Bożena Jankowska.

Targi zakończyły się przed godziną 14.00, a w ciągu kilku godzin przez halę ogólniaka przewinęły się setki mieszkańców.

AL

Zobacz relację KK24.pl

Fotorelacja z prezentacji szkół

targi pracy1.jpeg

targi pracy2.jpeg

targi pracy3.jpeg

targi pracy4.jpeg

targi pracy5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera