Kamera on-line

Seminarium w ZSTiO pod znakiem informatyki i robotyki

7 marca 2012 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  w Azotach  odbyło się  seminarium naukowe „ Informatyka w przestrzeni i obrazie”,  którego celem  było  m.in. rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowań informatyką, robotyką, popularyzowanie kierunków kształcenia w ZSTiO, rozwijanie współpracy z uczelnią wyższą i firmami branży  informatycznej.
Uczestnicy  seminarium spotkali  ludzi z pasją, którzy przenieśli wszystkich w cyfrowy świat obrazu  i przestrzeni. Wśród nich byli  p. Piotr Waśniowski z Krakowa, konstruktor śpiewającego robota, p. Tomasz Karp z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, który z grupą pasjonatów z całej Polski tworzy  w sieci „MaSzynę- symulator pojazdów  szynowych”. Pracownicy naukowi  i studenci  kół  naukowych  z Instytutu Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej przygotowali prezentacje dotyczące projektowania gier komputerowych, tworzenia i modelowania  grafiki 3D. Wśród prelegentów byli  też  specjaliści od reklamy i stron WWW oraz druku cyfrowego.
Uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Azotach mieli okazję zaprezentować  własne projekty i dokonania dydaktyczne.  
W seminarium uczestniczyli p. Gabriela Tomik – Wicestarosta Powiatu K- Kozielskiego, p. Aurelia Stępień   - dyrektor Wydziału  Strategii i Wspomagania  Edukacji z Kuratorium Oświaty  w Opolu, dyrektorzy, nauczyciele i młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Seminaria naukowe organizowane przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących   stają się już tradycją szkoły w Azotach (były już elektroniczne, europejskie, mechatroniczne). Na kolejne spotkania z techniką zapraszamy już za rok.
DSC_3355.jpeg
DSC_3497.jpeg
DSC_9380.jpeg
DSC_9386.jpeg
DSCF7605.jpeg

×

Zapisz się do newslettera