Kamera on-line

„Zaśpiewajmy w Sławięcicach”

Pod tym hasłem w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Konkurs Piosenki Polskiej. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół gimnazjalnych z Kędzierzyna-Koźla, Leśnicy, Bierawy, Białej, Krapkowic i Gościęcina.

Do rywalizacji zgłosiło się sześć zespołów wokalno-instrumentalnych oraz ośmiu solistów. I nagrodę przyznano zespołowi „Ich czwórka” z Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły z Kędzierzyna-Koźla, II miejsce na równi zdobyły dwa zespoły: zespół „Kreszęndo” z Publicznego Gimnazjum w Leśnicy oraz zespół „FeiM” z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. W drugiej kategorii najlepszym solistą została Natalia Tul z Publicznego Gimnazjum w Bierawie, miejsce II zdobyła Sylwia Strzoda z Publicznego Gimnazjum w Białej, a III – Maciej Wójtowicz z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu.

Profesjonalne jury, w składzie dr Izabela Migocz – przewodnicząca jury,  mgr Anna Szczędzina - mgr sztuki w zakresie edukacji muzycznej, mgr Agnieszka Hyla - mgr sztuki w zakresie edukacji muzycznej, Dominik Jarocki - dyrygent chóru kameralnego Piu Mosso z Wrocławia, Rafał Pulkowski - właściciel studia nagraniowego 2K  oraz Damian Surow – gitarzysta stwierdziło, iż wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom zdolności i umiejętności muzycznych.

Dzięki sponsorom młodzież będzie mogła dalej rozwijać swoje uzdolnienia, poprzez między innymi nagranie własnych utworów w profesjonalnym studiu oraz koncertu w czasie festynu rodzinnego 14 maja w ZS nr 3 oraz 11 czerwca.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za przyjęcie zaproszenia i życzymy dalszych sukcesów. Szczególne podziękowania ślemy do sponsorów, gdyż bez ich wsparcia impreza nie mogłaby się odbyć – napisali nauczyciele i dyrekcja ZS nr 3.

Konkurs odbył się pod patronatem starosty powiatu i prezydenta miasta.

zaspiewajmy1.jpeg

zaśpiewajmy2.jpeg

zaspiewajmy3.jpeg

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera