Kamera on-line

Adepci fryzjerstwa z "Budowlanki" najlepsi w województwie!

Trzech uczniów “Budowlanki” stanęło na podium XI Wojewódzkiego Konkursu Fryzjerskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem Wiosenna Panna Młoda i odbył się w Opolu. Najwyżej oceniona para to autor kreacji – Mateusz Gromada i jego modelka – Dominika Piwowarska. Na trzecim miejscu uplasowała się Kamila Gajda, uczennica klasy 2f. Szóste miejsce należało również do naszej uczennicy - Kamili Słoniny z klasy 3f.

W tym roku do zawodów przystąpiło 40 zawodników/zawodniczek z całego województwa. Jury, w skład którego wchodziły znane osobistości świata fryzjerskiego oceniało fryzury, strój, makijaż  oraz ogólne wrażenie artystyczne stworzonego przez uczestników dzieła. Konkurs dla młodych adeptów sztuki fryzjerskiej ma coraz wyższy poziom, także pod względem jakości stylistyki i wizażu.  Najwyżej ocenione kreacje mogłyby konkurować nawet podczas ogólnopolskich imprez, w których biorą udział seniorzy.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 po raz kolejny udowodnili, że są świetnie przygotowani zarówno teoretycznie - uczennica szkoły niedawno zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Fryzjerskiej - jak i praktycznie, co pokazali podczas Wojewódzkiego Konkursu Fryzjerskiego, zdobywając trzy spośród sześciu przewidzianych nagród.

Na ten sukces składa się ciężka praca nauczycieli zawodowych przedmiotów fryzjerskich, ale również pracodawców, u których podopieczni odbywają praktyczną naukę zawodu. Bardzo ważne jest zaangażowanie i talent samego ucznia.

- Każdy fryzjer powinien dążyć do perfekcji w swoim fachu, lecz by to osiągnąć musi zdobyć wiedzę teoretyczną i posiąść umiejętności praktyczne. Fryzjer powinien prawidłowo ocenić stan włosów i skóry głowy oraz umiejętnie wystylizować fryzurę, mając do czynienia z każdym rodzajem włosów – tłumaczą nauczyciele.

Uczniowie nie tylko określają właściwości, zakres działania i rezultaty stosowania preparatów, ale też muszą orientować się w najnowszych trendach mody z zakresu technik i technologii fryzjerskich, a także planować i przeprowadzać zabiegi odpowiadające oczekiwaniom klienta.

Nie można jednak ograniczać się tylko do wykonania zamówionej usługi. Obecnie klienci  oczekują także porady w kwestii zwalczania problemów z włosami i skórą, wskazówek, jak pielęgnować włosy w domu i jakich w tym celu używać preparatów. Fryzjerstwo  to nie tylko zawód – ale pasja i sposób na życie. Sukces w tym zawodzie gwarantuje świadome wyznaczanie celów i konsekwentne dążenie do nich, nieustanny rozwój, wrażliwość, obserwacja otoczenia, i praca… praca…praca.

Oprac. AL

fryzjer1.jpeg

fryzjer2.jpeg

fryzjer3.jpeg

fryzjer4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera