Kamera on-line

Przez godzinę o powiecie. Z wizytą w Loży Radiowej

Starosta Małgorzata Tudaj była gościem Loży Radiowej, znanego programu Radia Opole. Marek Świercz i Piotr Wójtowicz zaprosili przedstawicielkę powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, by zapytać o najważniejsze sprawy dla samorządu. Sporo było o inwestycjach w szpitalu czy rozwoju oświaty, a także zadaniach, które zrealizowane zostaną na drogach.

- Dowodem na to, że w powiecie dzieje się lepiej, może być to, że w rankingu Związku Powiatów Polskich samorząd zajął pierwsze miejsce na Opolszczyźnie. Stabilna jest sytuacja w powiatowym szpitalu, choć kilka lat temu - gdy kierował nim Anatol Majcher - ani opinia publiczna, ani samorządowcy nie wiedzieli za bardzo, w jakiej kondycji finansowej jest ta placówka – napisał Marek Świercz.

Dziennikarz Radia Opole dodał, że podobna sytuacja jest w oświacie. Poprzedni starosta Artur Widłak miał plan radykalnej restrukturyzacji, obecny zarząd, mimo demograficznego tąpnięcia, nie ma takich zamiarów.

- Ograniczyliśmy liczbę klas, ale otwieramy nowe kierunki – mówiła podczas godzinnego programu Małgorzata Tudaj. - Dodam, że nasze technikum żeglugi śródlądowej jest jedną z dwóch takich szkół w kraju.

Oprac. AL

Całość można znaleźć TU

starosta w loży.jpeg

×

Zapisz się do newslettera