Kamera on-line

Puchar dla ekipy z powiatu. „Zdecydowała znakomita atmosfera”

Pierwsze miejsce dla drużyny nauczycieli powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, drugie dla ZNP z Głogówka, a trzecie dla Urzędu Miasta Kędzierzyna-Koźla. To wyniki 21. turnieju pracowników oświaty im. Danuty Treli, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej „Azoty”. Zawody zorganizowano pod patronatem starosty Małgorzaty Tudaj i prezydent Sabiny Nowosielskiej.

 Kiedyś były to rozgrywki o zasięgu powiatowym, teraz obejmują śmiałków niemal z całego województwa.

- W tym roku gościły u nas drużyny m.in. z Kluczborka, Krapkowic, Praszki czy Głubczyc – wylicza Anna Zielińska, prezes oddziału ZNP.

Rywalizacja zaczęła się z samego rana, tak by popołudniu można było rozegrać mecze finałowe i wyłonić zwycięzców.

- To mi przypadła rola stworzenia zespołu, mamy w nim reprezentantów naszych szkół powiatowych, bardzo dobrze się grało, była świetna atmosfera, i to ona zdecydowała o wygranej, bardzo się cieszymy – skomentował na gorąco Radosław Gorski, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu.  

Danuta Trela to była działaczka związkowa, niegdyś szefowa ówczesnej powiatowej poradni pedagogicznej. Była bardzo ciepłą osobą, lubiła sport, szczególnie piłkę siatkową. - Dlatego przed laty podjęto decyzję o nazwaniu tych rozgrywek jej  imieniem – przypomina Anna Zielińska.

Danuta Trela zmarła po walce z ciężką chorobą.

AL

×

Zapisz się do newslettera