Kamera on-line

Sprzęt nowej generacji trafi do szpitala

Inwestycja w zdrowie

750 tys. zł kosztować będzie nowy sprzęt medyczny, który pojawi się na oddziałach szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Radni powiatowi zgodzili się na przekazanie pieniędzy dla lecznicy.

- Chodzi m.in. o nowy mikroskop operacyjny, który trafi na okulistykę – zaznacza starosta Małgorzata Tudaj.

Operujemy zaćmy i przeszczepiamy rogówki, każdy szef musi być bardzo precyzyjny, dlatego to urządzenie jest niezbędne – wyjaśnia Piotr Wandrasz, z-ca dyrektora szpitala ds. świadczeń zdrowotnych. Mikroskop warty około 450 tys. zł wyposażony będzie w dobrej jakości układy optyczne, co pozwoli na bezawaryjną pracę przez lata i zastąpienie obecnej wysłużonej już aparatury.

- Kolejnym zakupem jest warty 200 tys. zł aparat do znieczulenia, trafi na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej – mówi starosta Tudaj.

Będzie to urządzenie pozwalające monitorować parametry hemodynamiczne pacjenta. – Dzięki niemu przeanalizujemy skuteczność pracy serca i dobierzemy odpowiednie leki – dodaje dr Wandrasz.  

100 tys. zł kosztować ma urządzenie laparoskopowe, które okazuje się niezbędne na bloku operacyjnym, szczególnie, że kozielski szpital wykonuje coraz więcej tego typu zabiegów.

Wówczas nie otwieramy jamy brzusznej, a wprowadzamy jedynie precyzyjne narzędzia do wewnątrz – informuje Piotr Wandrasz.

AL

szpital-z-lotu.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera