Kamera on-line

Powiat ruszył z remontami dróg i chodników

Sprawdź, gdzie pojawili się drogowcy

Rozpoczęły się remonty infrastruktury drogowej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. W pierwszej kolejności Powiatowy Zarząd Dróg zajął się chodnikami. Odcinek przy ul. Pionierów w Kędzierzynie-Koźlu został już wyremontowany. Ekipa pojawiła się także na ul. Kochanowskiego, a niebawem ruszy remont chodnika przy ul. Szymanowskiego w Kłodnicy. Wspomniane prace kosztować będą około 100 tys. zł. Potem drogowcy przeniosą swój sprzęt do Naczęsławic, gdzie również zaplanowano modernizację nawierzchni chodnikowej. W każdym przypadku firma wykona nowe zjazdy oraz regulacje pionowe studzienek dla urządzeń podziemnych i włazów kanałowych.

Lada dzień ruszą także remonty dróg. W pierwszej kolejności PZD zajmie się odcinkiem z Grudyni Małej do Grudyni Wielkiej.

Jesteśmy właśnie na etapie podpisywania umowy z wykonawcą – tłumaczy Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Zadanie obejmuje frezowanie nawierzchni asfaltowej, wzmocnienie podłoża oraz wykonanie gruntu stabilizowanego cementem.

Dobre informacje napłynęły w przypadku remontów innych dwóch dróg w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Chodzi o odcinek z Karchowa do drogi krajowej nr 38 w gminie Pawłowiczki oraz nawierzchnię w miejscowości Kamionka w gminie Reńska Wieś. Obie znalazły się na liście z dofinansowaniem z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

AL

Na zdjęciu remonty przy ul. Kochanowskiego.

chodnikiok.jpeg

×

Zapisz się do newslettera