Kamera on-line

Światowe Dni Młodzieży. Najważniejsze będzie bezpieczeństwo

Sprawy dotyczące bezpieczeństwa poruszone zostały na spotkaniu dotyczącym Światowych Dni Młodzieży. W drodze do Krakowa grupa około tysiąca osób (według wstępnych szacunków) gościć będzie w naszym powiecie. W kędzierzyńskim starostwie przedstawiciele służb, dyrektorzy jednostek, samorządowcy i księża omawiali sprawy dotyczące m.in. bezpieczeństwa medycznego.

Spotkaniu przewodziła starosta Małgorzata Tudaj. – Dla nas wszystkich to spore wyzwanie organizacyjne, chcemy być dobrze przygotowani – mówiła.

Gości należy spodziewać się 20 lipca, kiedy to w godzinach popołudniowych trafią do rodzin. 21 lipca zaplanowano dzień prezentacji kultury własnych krajów. Całość ma ruszyć z rana w hali „Śródmieście” przy al. Jana Pawła II. Popołudniu młodzież będzie zwiedzała miasto. 22 lipca przewidziano zajęcia w poszczególnych grupach parafialnych, uroczyście posadzone zostanie też drzewo Światowych Dni Młodzieży. Kolejnego dnia młodzi ludzie wybiorą się na Górę św. Anny i do Opola. 24 lipca przejazd na kozielski rynek, a stamtąd na festyn, który odbędzie się na tamtejszym stadionie przy ul. Chrobrego. Wizyta zakończy się 25 lipca, kiedy to młodzież wyruszy do Krakowa.

W sumie na Opolszczyznę przyjedzie około 7 tysięcy osób. O szczegółach będziemy informować.

AL

dni młodzieży2.jpeg

dni młodzieży1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera