Kamera on-line

Spontanicznie i barwnie. Polonez na placu Wolności

Młodzież i samorządowcy, w sumie kilkaset osób, odtańczyło dziś (22.04) poloneza na kędzierzyńskim placu Wolności, gdzie wspólnie upamiętniono majową konstytucję. Uroczystość wraz inscenizacją historyczną, do której wykorzystano m.in. balkon budynku oraz epokowe stroje, które wypożyczono z teatru w Gliwicach, rozpoczęła się o godz. 10.00. Korowód otworzyła starosta Małgorzata Tudaj wraz z wicestarostą Józefem Gismanem.

W części artystycznej wzięli też udział dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, a inscenizację przygotowała Marzanna Gądek-Radwanowska, nauczycielka II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, które było inicjatorem wydarzenia.

Mimo, że wszystko zostało zaaranżowane dość spontanicznie, pierwsza taka inscenizacja historyczna na placu Wolności, w opinii wielu osób, wypadła bardzo dobrze.

Rzeczywiście nie trenowaliśmy kroków wcześniej, ale mieliśmy świetnych partnerów w postaci naszych uczniów, dlatego czułam się dość pewnie – powiedziała po wszystkim starosta Małgorzata Tudaj, która dodała, że plac przed starostwem to dobre miejsce na tego typu uroczystości. – Sądzę, że spotkamy się tu również za rok – zaznaczyła.

Zdjęcia i film na Facebooku powiatu.

AL

polonez1.jpeg

polonez2.jpeg

polonez3.jpeg

polonez4.jpeg

polonez5.jpeg

polonez6.jpeg

polonez7.jpeg

×

Zapisz się do newslettera