Kamera on-line

Perspektywy 2016 - nagrody dla najlepszych szkół

W Urzędzie Wojewódzkim w Opolu odbyła się uroczystość, podczas której wręczono statuetki oraz przekazano gratulacje najlepszym szkołom ponadgimnazjalnym na Opolszczyźnie. Przypomnijmy, aż cztery placówki z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zanotowały skok w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych, który przygotowywany jest przez „Perspektywy”.

Miano „Srebrnej Szkoły 2016” trafiło do trzech liceów i trzech techników. Mianem „Brązowej Szkoły 2016” może z kolei poszczycić się pięć liceów oraz siedem techników. Winszowano też tym placówkom, które osiągnęły znakomite wyniki w rankingu egzaminów zawodowych.

Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty pogratulował wysokiego poziomu nauczania i bogatej oferty edukacyjnej wszystkim szkołom, które zostały ujęte w XVIII Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Fundacji Perspektywy 2016.

Ranking „Perspektyw” został przygotowany w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych (na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym) i sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników uwzględniono również wyniki egzaminów zawodowych. Zasady rankingu ustaliła kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przewodniczących komitetów głównych olimpiad.

Z 378 na 288 miejsce awansowało II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, co dało mu szóste miejsce w województwie i srebrną tarczę najlepszych liceów w kraju. Wśród techników najwyższe miejsce zanotował Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, plasując się na 9 pozycji w województwie i 177 w Polsce. To awans z 284 miejsca. Zatem obie placówki odnotowały skok o ponad 100 pozycji.

Technikum Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja znalazło się na 250 miejscu i 16 w województwie. Placówka ze Sławięcic również odnotowała awans.

Skok zanotowało też technikum Zespół Szkół nr 1, które zajęło 286 pozycję w kraju i 17 w województwie. Tu awans spoza 300-setki.  

W rankingu na 397 miejscu sklasyfikowano I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, co dało placówce 9 lokatę na Opolszczyźnie i brązową tarczę jakości.

Technikum Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zanotowało 18 pozycję w województwie.

AL

×

Zapisz się do newslettera