Kamera on-line

Nowy most w Cisku coraz bliżej

We wrześniu 2014 roku zostanie oddany do użytku nowy czteroprzęsłowy most wzmocniony łukiem na rzece Odrze pomiędzy gminami Cisek i Bierawa.

Budowę mostu realizuje Powiat Kędzierzyńsko – Kozielski w ramach projektu pt. „Przebudowa mostu w ciągu drogi 1404 O Cisek-Bierawa” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 – 2013 i usuwającego skutki powodzi z 2010 roku. Nowy obiekt powstaje obok ciągle wykorzystywanej starej przeprawy, która prezentuje się następująco:

DSC_9513.jpeg

Największa dotychczas inwestycja Powiatu realizowana jest zgodnie z założeniami, jej wykonanie kształtuje się obecnie na poziomie 60%. Duże znaczenie dla prowadzonych robót miała sprzyjająca aura w okresie zimowym, dzięki czemu praktycznie przez cały ten okres trwały prace przy budowie obiektu.

PPK_6925.jpeg

DSC_1712.jpeg
 
W ostatnim czasie obiekt był poddany azotowaniu, dzięki czemu podwyższona została jego odporność na korozję. Pomimo tego, iż dopiero w kolejnych dniach planowane jest wylanie płyty pomostowej, już dziś można przedostać się z jednego brzegu rzeki na drugi. Pozwala na to zbudowany pomost poddany deskowaniu.

 PPK_6922.jpeg

 W najbliższym czasie wykonywane będą nasypy drogowe, co wiąże się z zamknięciem drogi  pomiędzy nadodrzańskimi miejscowościami. Wyeksploatowana przeprawa tymczasowa zostanie rozebrana, a już we wrześniu br. mieszkańcy i przejezdni będą mogli korzystać z nowej jezdni o szerokości 7 metrów. Ponadto w celu zapewnienia bezpieczeństwa rowerzystom powstanie także ścieżka rowerowa o szerokości 3 metrów.

 PPK_6924.jpeg

 

Przypomnijmy, iż całkowita wartość projektu wynosi 20 505 368,72 PLN, z czego dofinansowanie ze środków EFRR to 17 392 348,83 PLN.

1.jpeg

 

 

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera