Kamera on-line

"Mimo kontrastu barw stanowi spójną całość, łącząc i skupiając wokół siebie naród". Dzień Flagi w powiecie

Samorządowcy, strażacy, policjanci, wojskowi, a także przedszkolaki i młodzież, która rozdawała biało-czerwone flagi - tak było w poniedziałek (2.05) pod komendą powiatową straży pożarnej w Koźlu, gdzie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Flagi Narodowej. Pod odegraniu hymnu państwowego oraz wciągnięciu flagi na maszt głos zabrała starosta Małgorzata Tudaj.  

- Nasza flaga, mimo kontrastu barw stanowi spójną całość, łącząc i skupiając wokół siebie naród. Dzisiejszy dzień powinien być świętem jednoczącym Polaków, musimy dołożyć wszelkich starań, by spójność tę pielęgnować jako społeczeństwo – mówiła.

Małgorzata Tudaj podkreśliła, że tożsamość narodowa i własne niepodległe państwo to nasze wspólne dobro. Bez względu na różnice przekonań i poglądów.

- To nasz obowiązek wobec wolności, wobec tych którzy nam ją wywalczyli, to dążenie do porozumienia. Musimy skupić się na tym co nas łączy, i w tym duchu dbać o nasze najbliższe otoczenie. Dbajmy o to, by nasz powiat był miejscem dobrze zorganizowanym i przyjaznym dla wszystkich. Cieszmy się wolnością, pracujmy i bądźmy dumni z wysiłku, jaki wkładamy w budowanie społeczeństwa obywatelskiego – zaznaczyła.

Za rok uroczystość odbędzie się w nowym miejscu, na placu przed kędzierzyńskim starostwem, gdzie zyska ciekawą aranżację.

Jutro (3.05) z kolei o 13.30 w kościele p.w. św. Mikołaja uroczysta msza z okazji uchwalenia majowej konstytucji, oprawi ją orkiestra dęta Azoty. Zapraszamy!

AL

Zdjęcia i filmy z Dnia Flagi Narodowej dostępne są już na Facebooku powiatu.

flaga4.jpeg

flaga5.jpeg

flaga6.jpeg

DSC_0927.jpeg

flaga1.jpeg

flaga2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera