Kamera on-line

Już nie tylko siostro, ale także bracie! Pielęgniarki, położne i…pielęgniarze mają dziś swoje święto

Oprócz odpowiednich kwalifikacji muszą też wykazać się cierpliwością i zrozumieniem, bo pacjenci w szpitalu dzielą się z nimi nie tylko swoją chorobą, ale często też codziennymi problemami. Dziś (12.05) Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

Wszystkim dziękował dyrektor powiatowej lecznicy Marek Staszewski, zastępca Dorota Zarańska oraz starosta Małgorzata Tudaj.

W imieniu zarządu powiatu i radnych życzę wam jak najzdrowszych pacjentów i wszystkiego, co najlepsze – mówiła starosta składając także życzenia pielęgniarkom pracującym w innych niż szpital jednostkach w powiecie.  

Salka konferencyjna SP ZOZ zgromadziła przedstawicielki poszczególnych oddziałów szpitala z naczelną pielęgniarką Danutą Szeligą, która żartowała, że to właściwie panie rządzą lecznicą, bo pracują w nim 354 pielęgniarki i położne na 640 osób w sumie w nim zatrudnionych.

Istotnie, to my mamy znaczący wpływ na wizerunek zakładu, jesteśmy dla lekarzy partnerami. W tej chwili na naszych oddziałach mamy proporcjonalną ilość pielęgniarek i położnych w stosunku do potrzeb – zaznaczyła Szeliga.

I mimo, że to typowo żeński zawód, w naszym szpitalu pracuje obecnie czterech pielęgniarzy, a i samo nastawienie pacjentów przez lata się zmieniło.

Coraz rzadziej mówią do nas siostro czy siostrzyczko, za to częściej słychać słowo bracie  – śmiała się Szeliga, dodając, że ma nadzieję, że na prace w tym zawodzie będzie się decydowało więcej mężczyzn.

Aby zostać pielęgniarką lub pielęgniarzem trzeba ukończyć szkołę średnią i minimum dwuletnie studia licencjackie.

AL

 

×

Zapisz się do newslettera