Kamera on-line

Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski rozpoczął przebudowę istotnej drogi dla mieszkańców i inwestorów - ul. Mostowej w Kędzierzynie-Koźlu

Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski pierwszy raz może zrealizować inwestycję drogową z pomocą środków finansowych z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

W roku 2016 dofinansowanie w wysokości 50 % otrzymała inwestycja dotycząca ulicy Mostowej na osiedlu Azoty w Kędzierzynie-Koźlu realizowana w ramach zadania pt. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2056 O ul. Mostowa w Kędzierzynie-Koźlu: Etap II”.
W ramach przebudowy zostanie ułożona nowa nawierzchnia na odcinku 1 727 metrów oraz wybudowana będzie ścieżka rowerowa o długości 1 706 metrów. Dodatkowo przebudowie ulegną zjazdy do zakładów Grupy Azoty ZAK S.A., zamontowane zostaną bariery stalowe i nastąpi oznakowanie poziome czyli wykonawca namaluje linie i przejścia dla pieszych.
Zakończenie zadania planowane jest na sierpień 2016 r. Całkowita wartość inwestycji wynosi: 1 529 265,25 PLN, z czego dofinansowanie z Programu wynosi 764 632,62 PLN. Zadanie to nie udałoby się bez wsparcia partnerów Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, którzy wspierają tak ważną dla mieszkańców i inwestorów inwestycję, a są nimi: Grupa Azoty ZAK S.A. oraz Gmina Kędzierzyn-Koźle.
Tegoroczne zadanie jest kontynuacją inwestycji wykonywanej przez Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski w 2015 roku w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II – Bezpieczeństwo – Dostępność - Rozwój, gdzie w ramach I etapu przebudowy ulicy Mostowej ułożono nową nawierzchnię i wybudowano ścieżkę rowerową. Obecny etap zakończy modernizację ponad 2,5 kilometrowego odcinka drogi, przy którym od podstaw powstała ścieżka rowerowa, którą bezpiecznie mogą się przemieszczać rowerzyści.

Przebudowa ul. Mostowej w 2016 r..jpeg

Przebudowa ul. Mostowej w 2016 r. (2).jpeg

Przebudowa ul. Mostowej w 2016 r. (3).jpeg

Przebudowa ul. Mostowej w 2016 r. (4).jpeg

×

Zapisz się do newslettera