Kamera on-line

Młody All-Chemik - finał

Spotkanie Młodych Chemików już po raz drugi zorganizowano w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach. To nie tylko ciekawe wykłady, ale i widowiskowe doświadczenia chemiczne, tym razem przygotowane przez studentów z Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkanie zostało połączone z finałem konkursu „Młody All-Chemik”, gdzie przyznano nagrody pieniężne za najlepsze prace. Czeki na 2,5, 2 tys. i 1,5 tys. zł powędrowały do szkół z Ujazdu, Kędzierzyna-Koźla i Krapkowic. Wręczył je m.in. wicestarosta Józef Gisman, powiat bowiem podobnie jak w poprzednim roku był współorganizatorem wydarzenia.

– Spotkanie Młodych Chemików jest elementem projektu kształcenia kadr dla branży chemicznej, który jest realizowany przez klaster Chem-Ster – wyjaśnia Mariola Szymańska z Chem-Steru. – Zależy nam na tym, aby do świadomości uczniów i nie tylko dotarło, że na terenie Kędzierzyna-Koźla jest praca dla specjalistycznej kadry chemicznej. Z drugiej strony chcemy się bawić chemią, a przez to przybliżyć ją młodym ludziom, aby chcieli związać z nią swoją przyszłość – dodaje.

Spotkanie Młodych Chemików Organizuje Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, Klaster Chemii Specjalistycznej Chem-Ster i Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja, a wydarzenie wspierają również Grupa Azoty i Brenntag Polska.

Oprac. AL

Zdjęcia i filmy TU

×

Zapisz się do newslettera