Kamera on-line

Światowe Dni Młodzieży. Służby w podwyższonej gotowości

Służby gotowe na Światowe Dni Młodzieży. Starosta przewodniczyła spotkaniu komisji bezpieczeństwa, podczas której zbliżające się wydarzenie było tematem numer jeden. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim gościć będzie kilkaset osób m.in. z Czech, Libanu czy USA.

- Zapewnienie im oraz mieszkańcom powiatu bezpieczeństwa to teraz kwestia najważniejsza – podkreśla Małgorzata Tudaj.

W tych dniach zarówno policjanci, jak i strażacy czy służby sanitarne i szpital będą pracować w podwyższonej gotowości. Ze względu na napiętą sytuację międzynarodową, związaną głównie z ryzykiem terrorystycznym, pielgrzymów z innych krajów, którzy docelowo spotkają się w Krakowie, być może przyjedzie nieco mniej niż zakładano.

Gości należy spodziewać się wieczorem 20 lipca (środa), wówczas trafią oni do centrów parafialnych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, a stamtąd do osób, które zaopiekują się pielgrzymami. Przez kilka dni będą zwiedzać powiat, brać udział w koncertach, festynach, wydarzeniach sportowych, wybiorą się również w drogę krzyżową ulicami miasta. Przybysze udadzą się też do placówek wychowawczych w powiecie, gdzie przyjrzą się pracy jednostek. Po odwiedzinach Góry św. Anny oraz stolicy województwa wyruszą na centralne uroczystości do Krakowa. Dokładny plan wizyty w Kędzierzynie-Koźlu ma być znany niebawem.

W spotkaniu w gabinecie starosty wzięli udział przedstawiciele straży pożarnej, policji, sanepidu, powiatowego zarządu dróg, wydziału zarządzania kryzysowego i zdrowia, prokuratury, kościoła, a także radni powiatowi, którzy są członkami komisji: Sebastian Szklarczyk i Tomasz Kandziora.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych z całego świata, którzy gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę. Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem Dni był papież Jan Paweł II. Po jego śmierci kontynuatorem dialogu kościoła z młodymi i wielkim orędownikiem Światowych Dni Młodzieży stał się papież Benedykt XVI. W lipcu 2013 roku (Rio de Janeiro) z młodzieżą spotkał się papież Franciszek. To on ogłosił, że następne spotkanie młodych odbędzie się w 2016 roku w Krakowie.

AL

DSC_0488.jpeg

DSC_0476.jpeg

DSC_0480.jpeg

DSC_0487.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera