Kamera on-line

Debatują o rozwoju regionalnym

Międzynarodowa konferencja dotycząca rozwoju regionalnego odbywa się na Politechnice Opolskiej. Potrwa do czwartku (9.06) i gromadzi samorządowców, naukowców, ludzi bezpośrednio związanych z gospodarką. Z ramienia powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego wziął w niej udział wicestarosta Józef Gisman.

Debatę pod nazwą „Odpowiedzialny rozwój regionalny w świetle aktualnych wyzwań społecznych, środowiskowych i gospodarczych” otworzył marszałek Andrzej Buła.

- Zachęcam do dzielenia się opiniami i uwagami na temat tego, jak w najbliższym czasie powinien przebiegać zrównoważony rozwój regionalny. Zwracał uwagę na trzy obszary charakteryzujące obecną unijną perspektywę finansową (lata 2014-2020). To m.in. elastyczność – czyli możliwość bieżącego korygowania zapisów RPO WO 2013-2020, bo przedsięwzięcia, które wcześniej zostały zaakceptowane dziś mogą nie przystawać do obecnej rzeczywistości – mówił marszałek.

- W Opolu mówiliśmy o Opolskiej Strefie Demograficznej i uwarunkowaniach socjologicznych, analizowaliśmy aspekty społeczne z tym związane – informuje wicestarosta Józef Gisman.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego, dr Kazimierz Szczygielski i dr Stanisław Krawiec z Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej.

Oprac. AL

Foto: UMWO

konferencja na politechnice1.jpeg

konfernecja na politechnice2.jpeg

konferencja na politechnice3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera