Kamera on-line

5 sierpnia przetarg na sprzedaż byłego internatu w Sławięcicach

Powiat nie ustaje w poszukiwaniach właściciela dla budynku byłego internatu w Sławięcicach. Po raz kolejny ogłoszono przetarg na jego sprzedaż, kolejny raz obniżając cenę wywoławczą nieruchomości. Teraz trzykondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni 1426 metrów kwadratowych został wyceniony na pół miliona złotych. Podobnie jak miało to miejsce w dwóch poprzednich procedurach, do internatu włączono kawałek zabytkowego parku o powierzchni 0,33 ha.

– Budynek z zewnątrz nie wygląda zbyt ciekawie, ale w środku wciąż jest piękny. Zwiększyliśmy działkę o część zabytkowego parku, można w nim wytyczyć alejki, postawić ławeczki, ale chętnych wciąż nie ma. Z gospodarskiego punktu widzenia oddałabym tę działkę za wdowi grosz, tylko po to, by mieć pewność, że ktoś zagospodaruje ten obiekt – opowiada starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Władze powiatu nie ukrywały, że liczyły na zainteresowanie budynkiem podmiotów prowadzących działalność domów spokojnej starości. Jak do tej pory nie znalazł się jednak żaden przedsiębiorca z tej branży, który byłby zainteresowany uruchomieniem działalności w byłym internacie.

– Niestety, obecnie sytuacja na rynku budowlanym wygląda tak, że coraz częściej łatwiej i taniej jest wybudować nieruchomość od podstaw niż adaptować pod działalność istniejący budynek, który wymaga gruntownych remontów – tłumaczył podczas ostatniej sesji rady powiatu wicestarosta Józef Gisman.

Po trzech nieudanych próbach znalezienia kupca, starostwo postanowiło zwiększyć zasięg poszukiwań. Ogłoszenie o sprzedaży byłego internatu trafiło na łamy ogólnopolskiej prasy.

Więcej w relacji KK24.pl

Szczegóły oferty TU

internat.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera