Kamera on-line

Talent za Talent - finał dla absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego

W Warszawie po raz siódmy odbył się finał ogólnopolskiego konkursu dla maturzystów Talent za Talent. Do stolicy przyjechało 24 maturzystów - najlepszych młodych liderów z Polski, aktywnych, chętnie działających społecznie i rozwijających siebie oraz swoje otoczenie. Wśród nich była Jadwiga Ptaszyńska, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. 24 finalistów uczestniczyło w Assessment Center i rozmowach rekrutacyjnych. Wieczorem odbyła się integracyjna gra miejska.

- Na podstawie oceny pracy uczestników stowarzyszenie COGNITIS wybrało siedmioro laureatów, wśród nich jest także kędzierzynianka – cieszy się mgr Jadwiga Kosalla, nauczycielka II LO.

Wybór nie był łatwy, ponieważ wszyscy tegoroczni uczestnicy prezentowali niezwykle wysoki poziom. Następnego dnia młodzi liderzy spędzili cały dzień na Uczelni Łazarskiego. Rano wzięli udział w warsztatach dotyczących kreowania swojego wizerunku w social media, a następnie uczestniczyli w gali finałowej, na której każdy z finałowej siódemki zaprezentował swoją wizję przywództwa.

Podczas uroczystości pojawili się również pozostali uczestnicy konkursu, reprezentanci szkół, członkowie stowarzyszenia Cognitis oraz goście specjalni: prezes Fundacji Humanites Zofia Dzik, prorektor Uczelni Łazarskiego sędzia Jerzy Stępień, dyrektor Centrum Efekty.net Karolina Lewandowska oraz zastępca Naczelnika ZHP Krzysztof Budziński. Pojawił się również zeszłoroczny laureat - zwycięzca indeksu Uczelni Łazarskiego Daniel Kapusta.

Ogólnopolski konkurs Talent za Talent poszukuje ambitnych maturzystek i maturzystów. Jego celem jest wyłonienie osobowości, która wyróżnia się swoim zaangażowaniem na polu wolontariatu, projektów społecznych, olimpiad, działalności szkolnej i samorządowej.

Oprac. AL

Jadzia - Talent za Talent 5.jpeg

Jadzia - Talent za Talent 3.jpeg

Jadzia - Talent za Talent 2.jpeg

Jadzia - Talent za Talent 1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera