Kamera on-line

O bezrobociu wśród młodych w kozielskim liceum

W I  Liceum Ogólnokształcącym im Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się drugie już spotkanie z cyklu "Młodzież rozmawia...", organizowane przez nauczycieli: Grażynę Stelmach oraz Pawła Masełkę.

Tym razem poruszono temat szeroko pojętego bezrobocia wśród młodych ludzi. Tematem tym, własnymi doświadczeniami oraz wiedzą postanowili podzielić się zaproszeni eksperci: przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Kędzierzynie-Koźlu, Barbara Nieckarz, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty w Kędzierzynie-Koźlu, ekspert z dziedziny funkcjonowania oświaty, Aurelia Stępień, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, przedstawiciel Centrum Badań i Studiów na Rynku Pracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, doktor Ireneusz Wiśniewski, absolwentka I LO, przedstawiciel Plus Banku, Aleksandra Grzyb, tegoroczny absolwent II LO, początkujący przedsiębiorca, Kornel Kosarzycki.

Dyskusja była interaktywna, dlatego każdy mógł zabrać głos, a także skierować do ekspertów nurtujące pytania. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się m.in. tego, jakie ułatwienia oferuje państwo młodym ludziom wkraczającym na rynek pracy oraz jakie cechy powinniśmy reprezentować, by stać się cenionym pracownikiem.

Oprac. AL

młodzież rozmawia.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera