Kamera on-line

Rolnicza współpraca z Hohenlohe

Kilkudziesięcioosobowa grupa rolników z powiatu Hohenlohe oraz sąsiedniego powiatu Main-Tauber gościła w kędzierzyńskim starostwie.

Celem ich przyjazdu była wymiana doświadczeń oraz omówienie planów dotyczących wprowadzenia nowych metod hodowli, stąd wizyta w dużym gospodarstwie rolnym w Dziergowicach. Na miejscu wymieniono poglądy i dyskutowano m.in. o sposobach produkcji roślinnej.  

W naszym powiecie wiele się o was mówi, cieszymy się z tych relacji, bo przynoszą one korzyści, sporo się dzieje w zakresie kształcenia młodzieży, dlatego sądzimy, że i na polu rolniczym uda się wypracować wiele dobrego – mówili goście z Niemiec.

Starosta Małgorzata Tudaj opowiedziała, w jaki sposób w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim funkcjonuje rolnictwo, a także jakie kompetencje ma tutejszy Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego.

Goście, dzięki obecności dr. Alfonsa Rataja mieli okazję szerzej poznać miasto również od strony historycznej, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek. Wizyta rolników z zaprzyjaźnionego powiatu nie skończyła się na Kędzierzynie-Koźlu, odwiedzili też Kraków oraz inne miasta.  

AL

rolnicy1.jpeg

rolnicy2.jpeg

rolnicy3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera