Kamera on-line

Nasi chemicy zaimponowali szkołom z całej Polski

W Koszalinie odbył się Finał Ogólnopolski Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Uczniowie z powiatu zdobyli na niej pierwsze miejsce. To już kolejny sukces chemików ze Sławięcic i zarazem potwierdzenie wysokiego poziomu kształcenia w Zespole Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

Okręg opolski reprezentowała drużyna uczniowska w składzie: Sandra Franecki, Oliwia Gowin oraz Anna Chrin z klasy II TA i III TA - technik technologii chemicznej.

Ten etap olimpiady składał się z części pisemnej, w trakcie której uczestnicy musieli wykazać się biegłą znajomością ustawy dotyczącej prawa własności przemysłowej i historii wynalazków oraz z części ustnej związanej z umiejętnością dokonywania i zgłaszania projektów wynalazczych.

Tytuł Finalisty Ogólnopolskiego Finału Olimpiady indywidualnie wywalczyły: Sandra Franecki i Oliwia Gowin. Ponieważ uczestnicy brali udział w zmaganiach drużynowych oraz indywidualnych, swój wkład w zwycięstwo koleżanek ma również Anna Chrin (ubiegłoroczna finalistka olimpiady), bez której osiągnięcie finału byłoby dla Sandry i Oliwii niemożliwe.

- Bardzo nas cieszy, że uczniowie klas chemicznych są tak otwarci na wiedzę i chętnie podejmują niełatwe wyzwania, czego dowodem są sukcesy w kolejnych edycjach olimpiady – mówią opiekunki Anna Ledwig i Zofia Ścisłowska.

Oprac. AL

×

Zapisz się do newslettera