Kamera on-line

Finał XVII spływu pływadeł - barwna armada przybyła do Koźla

Karczma u Mieszka i Katedra Gnieźnieńska wykonana przez uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej - to jedni z laureatów spływu pływadeł. W niedzielę 40 barwnych konstrukcji dopłynęło do kozielskiej przystani "Szkwał", gdzie czekało setki mieszkańców i gorący doping. Na miejscu odbył się także piknik z koncertami, a każdy mógł wziąć udział w biciu rekordu w tańcu rogacza. Jak co roku partnerem spływu było kędzierzyńskie starostwo, które ufundowało nagrody dla najlepszych pływadeł. W jury spływu znaleźli się m.in. reprezentanci kędzierzyńsko-kozielskich samorządów, którzy oceniali załogi: przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel i wiceprezydent Wojciech Jagiełło (gmina Kędzierzyn-Koźle była jednym z organizatorów imprezy).

- Atmosfera jest wspaniała, a nasza Odra znów połączyła wodniaków z różnych miejsc, cieszę się, że mogliśmy włączyć się w imprezę razem z naszym samorządem partnerskim, czyli powiatem raciborskim, a także oczywiście gminą Kędzierzyn-Koźle, z którą przecież współpracujemy na co dzień w wielu sprawach – mówiła Danuta Wróbel, która zwycięzcom wręczyła nagrody starosty powiatu.

Pomysłowość uczestników i w tym roku pozytywnie zaskoczyła, do mety bowiem dopłynął m.in. sporych rozmiarów rycerz-transformers, wykonany wyłącznie z materiałów z recyklingu. 

17 edycja pływadeł odbyła się pod hasłem: „1050 lat chrztu uczcić chcemy, z weselem Odrą i Rudą płyniemy!”

AL

Więcej zdjęć i filmy na portalu Facebooka powiatu.

DSC_0468.jpeg

DSC_0480.jpeg

DSC_0496.jpeg

DSC_0539.jpeg

DSC_0554.jpeg

DSC_0515.jpeg

×

Zapisz się do newslettera