Kamera on-line

Ciężko pracują na swoje sukcesy. Powiat nagrodził mistrzów sportu ze szkół średnich

Mają na koncie sukcesy na zawodach rangi wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Nasze szkoły ponadgimnazjalne mogą pochwalić się świetnymi sportowcami. W poniedziałek (20.06) podczas uroczystej gali w Domu Kultury „Koźle” zostali docenieni za cały trud, jaki wkładają w uprawianie swoich dyscyplin. Łącznie podziękowania, listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe przyznano kilkudziesięciu młodym zawodnikom.

Odebrali je z rąk wicestarosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Józefa Gismana, szkoleniowca ZAKSY Michała Chadały oraz Aureli Stępień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty w Kędzierzynie-Koźlu. Sportowcom gratulowała też Bożena Jankowska, przewodnicząca Komisji Edukacji i Promocji Powiatu.

- Mamy znakomitych uczniów. Jesteśmy z was bardzo dumni i pełni uznania dla ciężkiej pracy oraz poświęcenia, jakie dajcie z siebie podczas treningów i zawodów. Za to należą wam się ogromne podziękowania – mówił wicestarosta Józef Gisman.

Podczas odbioru nagród uczniom towarzyszyli nie tylko trenerzy, ale także niemal wszyscy dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.

- Tych sukcesów nie byłoby bez ogromnego wsparcia waszych rodziców i oczywiście świetnych szkoleniowców – dodał wicestarosta powiatu, który podkreślił, że w zasadzie nie ma chyba dyscypliny sportowej, w której nasza młodzież nie byłaby widoczna w województwie, kraju czy poza granicami Polski.

Wsparciem dla młodych sportowców i zarazem uczniów szkół podległych starostwu jest m.in. uruchomiony całkiem niedawno program stypendialny powiatu. Do tej pory najwięcej pieniędzy z programu powiat przeznaczył na wsparcie utalentowanych sportowców, w sumie bonusy pieniężne odebrało 30 uczniów, kolejni już teraz starają się o stypendia starostwa. Warto też przypomnieć, że w I Liceum Ogólnokształcącym powiat wraz ZAKSĄ uruchomił klasę siatkarską. 

Galę uświetnił Teatr 534 działający przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Kulturalnych PASJA, którego opiekunkami są Kinga Wróbel oraz Aleksandra Pasoń. Zespół stanowią uczniowie PG4 i PG5, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Bo my się nie wstydzimy”. Muzycznie natomiast wystąpił zespół z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, któremu przewodzi Mateusz Garncarczyk.

Więcej zdjęć oraz pełna lista nagrodzonych TU

AL

gala sportu1.jpeg

gala sportu2.jpeg

gala sportu4.jpeg

gala sportu5.jpeg

gala sportu3.jpeg

gala sportu6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera