Kamera on-line

W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu pojawią się studenci medycyny, a oddziały będą miały status kliniczny

Wizyta Jarosława Gowina w Opolu, wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego, gdzie podpisał dokument uprawniający do uruchomienia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim, jest też bardzo ważna dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Oznacza to, że już w przyszłym roku niektóre jego oddziały uzyskają status kliniczny. Lekarskiego fachu w Kędzierzynie-Koźlu uczyć będą się studenci medycyny.

– To ogromny sukces Uniwersytetu Opolskiego i ogromny sukces całej społeczności regionu opolskiego – mówił w Opolu Jarosław Gowin.

Uniwersytet Opolski, tworząc kierunek lekarski, zamierza połączyć potencjał z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową.  W tej sprawie podpisano list intencyjny. Przypomnijmy, już w listopadzie zeszłego roku starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj, wicestarosta Józef Gisman i dyrektor SP ZOZ Marek Staszewski podpisali z Uniwersytetem Opolskim porozumienie w sprawie kształcenia przyszłych studentów medycyny. Na ten cel nasz szpital ma otrzymać ministerialną dotację.

Na początek studiowanie medycyny w Opolu rozpocząć ma 60 osób. Część z nich będzie praktykować na oddziałach szpitalnych Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. Dyrektor lecznicy Marek Staszewski uczestniczył w uroczystym podpisaniu uprawnienia do otwarcia kierunku lekarskiego, które miało miejsce w opolskim ratuszu.

– Dzięki temu placówka uzyska status oddziałów klinicznych, a to oznacza podwyższenie rangi lecznicy – podkreślił Marek Staszewski, dyrektor SP ZOZ.

– Doskonała baza szpitala w Kędzierzynie-Koźlu będzie dobrym miejscem do prowadzenia zajęć ze studentami. Państwa oddziały posiadające dobrą kadrę lekarską dadzą nam wzmocnienie nie tylko dydaktyczne, bo myślimy też o wspólnych projektach naukowych. Jesteście wzorcowym szpitalem na Opolszczyźnie i jednym z filarów naszego projektu – mówiła wówczas prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, prorektor ds. zarządzania i promocji UO.

Oprac. AL

Fot: UM Opole

medycyna1.jpeg

medycyna2.jpeg

W listopadzie władze powiatu podpisały umowę z UO:

umowa3.jpeg

umowa1.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera