Kamera on-line

Remonty dróg i chodników w powiecie

Wakacje to czas intensywnych remontów dróg i chodników w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Wiele traktów nadzorowanych przez powiat doczekało się nowej nawierzchni. To nie koniec, bo Powiatowy Zarząd Dróg zlecił kolejne prace. Na os. Cisowa przy ul. Fredry powstanie nowy parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych. W planach jest też budowa parkingu przy ul. 1 Maja w Kędzierzynie-Koźlu.

Do końca przyszłego tygodnia przeniesione zostanie przejście dla pieszych usytuowane przy ul. Piastowskiej w Koźlu, które ograniczało widoczność, skończą się też remonty pięciu chodników w centrum miasta.

Po zakończonym przetargu ruszą roboty w gminach wiejskich. Chodzi o drogi Roszowice-Biadaczów, ulicę Raciborską w Grzędzinie oraz drogę w Grudyni Wielkiej.

5 września z kolei oficjalnie oddana do użytku zostanie jedna z największych inwestycji drogowych powiatu – ulica Mostowa. Powiat rozpoczął jej remont dzieląc zadanie na dwa etapy. Inwestycja warta 3 mln zł zakładała nie tylko kompleksową modernizację drogi, ale i budowę ścieżki rowerowej.  

AL

Foto: al. Partyzantów i chodnik przy ul. Kochanowskiego w trakcie robót.

Partyzantów3.jpeg

Kochanowskiego.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera