Kamera on-line

PUP ma pieniądze dla pracodawców na refundację wynagrodzeń

Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza chętnych pracodawców do skorzystania z nowej formy wsparcia. Można otrzymać do 26 tys. zł, a oferta dotyczy przedsiębiorców chcących zatrudnić osoby do 30. roku życia. Chodzi o refundację wynagrodzenia pracownika, wówczas umowa zawierana jest na 25 miesięcy, z tego 12 miesięcy kosztów zatrudnienia refunduje pup.

Urząd Pracy ogłosił też nabór wniosków na refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy. Wnioski właśnie są przyjmowane. Można otrzymać do 20 tys. zł.

Mieszkańcy mogą również starać się o pieniądze na podjęcie własnej działalności gospodarczej. W tym wypadku kolejny nabór rozpocznie się 24 sierpnia. Tu również maksymalna kwota dotacji wynosi 20 tys. zł.

Ponadto trwa nabór na staże finansowane z Funduszu Pracy z deklaracją zatrudnienia.

Wszelkie informacje na stronie www.pup-kkozle.pl lub bezpośrednio w placówce.

W czerwcu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kędzierzynie-Koźlu zarejestrowanych było tylko 3448 osób. To najlepszy wynik od lat. Bezrobocie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim wynosiło 10,3 proc. W czerwcu zeszłego roku w PUP zarejestrowanych były 3726 osób, co kształtowało poziom bezrobocia na poziomie 11,3 proc. Sytuacja na lokalnym rynku pracy poprawia się od lat. Dla porównania, pięć lat temu w czerwcu w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim bez pracy pozostawały 4262 osoby, a prawie przed dekadą, w roku 2006, było to aż 5178 osób. Więcej TU

AL

pup.jpeg

×

Zapisz się do newslettera