Kamera on-line

Wykonują swój zawód z pasją. Nowi nauczyciele mianowani i dyplomowani - foto

W Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu, podczas narady z dyrektorami szkół wręczono akty mianowania czterem nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych, a dziesięciu w tym samym czasie, w opolskim kuratorium oświaty, odebrało awanse na stopień nauczyciela dyplomowanego.

- To świadczy o jakości pracy szkół, to kreatywność i innowacyjność naszych pedagogów – mówiła Aurelia Stępień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty.

Wicestarosta Józef Gisman chwalił dyrektorów i nauczycieli nie tylko za ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, ale i za dobre wyniki maturalne. – Mamy technikum, które pod tym względem dorównuje naszym liceom, w pozostałych wyniki są lepsze niż wojewódzkie i krajowe, za to należą się podziękowania kadrze pedagogicznej – mówił Józef Gisman.

Cała czwórka przeszła pozytywnie egzamin przed specjalnie powołaną komisją, a ich droga do awansu trwała kilka lat.

- Musiałem wykazać się tym, w jaki sposób udoskonalam swój warsztat, przez ten czas stworzyłem kilka projektów, w tym jeden skierowany do przedszkolaków, który od najmłodszych lat zachęcał do zdobywania wiedzy w naszym powiecie. Stworzyłem też projekt urządzenia, które filtruje strony internetowe pod kątem bezpieczeństwa – zaznacza Kamil Witkowski, nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej.

W starostwie akty na stopień nauczyciela mianowanego odebrali również: Szymon Kupka, nauczyciel wychowania fizycznego i biologii z 6-letnim stażem dydaktycznym, Adam Daroń, nauczyciel CKPiU, również z 6-letnim stażem pracy pedagogicznej. Wśród wyróżnionych znalazła się też Monika Woleńska z Publicznego Ogniska Artystycznego, która co ciekawe jest magistrem mechaniki, ale ostatecznie postawiła na muzykę, kończąc szkołę w Zabrzu, która odpowiednio przygotowała ją do pracy zawodowej z młodzieżą.  

Dodajmy, że w tym roku 789 absolwentów gimnazjów rozpocznie naukę w klasach pierwszych szkół średnich. To bardzo dobry wynik i trzy klasy więcej niż pokazują nam założenia demograficzne dla powiatu. Więcej na ten temat powiemy podczas powiatowej inauguracji nowego roku szkolnego, która odbędzie się 1 września w I Liceum Ogólnokształcącym w Koźlu o godz. 10.30.

W Kuratorium Oświaty w Opolu awanse na stopień nauczyciela dyplomowanego odebrało dziś(29.08) dziesięciu naszych pedagogów. Na ten temat wkrótce napiszemy.

AL

mianowania1.jpeg

mianowania2.jpeg

mianowania3.jpeg

mianowania5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera