Kamera on-line

Więcej niż zakładali. Będą się u nas kształcić uczniowie ze Śląska

789 absolwentów gimnazjów rozpoczęło naukę w klasach pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. To bardzo dobry wynik i trzy klasy więcej niż pokazują nam założenia demograficzne dla powiatu. Nasi nowi uczniowie to przede wszystkim mieszkańcy powiatu, jest ich około 500. Ale, co bardzo cieszy, udało się zachęcić do nauki gimnazjalistów z sąsiednich powiatów: krapkowickiego, prudnickiego i strzeleckiego. Mało tego, bo kształcenie rozpocznie kilkudziesięciu młodych ludzi z innych województw, głównie ze Śląska. Są to mieszkańcy Zabrza, Bytomia, Jaworzna, a nawet  Jastrzębia Zdroju czy Częstochowy.

- Nowy rok szkolny zaczynamy z pełnym optymizmem, tegoroczny nabór, wbrew prognozom demograficznym wypadł niezwykle korzystnie. Dziękuję dyrektorom szkół i nauczycielom, którzy nie tylko wkładają mnóstwo pracy w utrzymanie wysokiego poziomu nauczania, ale także dbają o ciągły rozwój szkół wzbogacając ofertę edukacyjną – mówiła podczas powiatowej inauguracji nowego roku szkolnego w I LO starosta Małgorzata Tudaj.

Szefowa Zarządu Powiatu zwróciła się bezpośrednio do uczniów. - Przed wami kolejny rok nauki, dla jednych z was będzie to czas adaptacji w nowej sytuacji, dla innych czas poważnych wyborów, które w dużej mierze ugruntują wasze miejsce we współczesnym świecie. To bardzo piękny ale i trudny czas, kiedy potrzebne jest zrozumienie i zaufanie. Jestem pewna, że wsparcie nauczycieli pomoże wam w chwilach zawahania podejmować właściwe, dobre dla was decyzje – zaznaczyła.

Sukcesów w nowym roku wszystkim pedagogom oraz nowym wychowankom placówek powiatowych życzyli przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel, wicestarosta Józef Gisman i Aurelia Stępień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty. Głos zabrał Andrzej Lachowicz, radny powiatowy i zarazem przewodniczący nauczycielskiej „Solidarności” w Kędzierzynie-Koźlu.

- Jesteście tymi, którzy kształtują serca i umysły młodzieży, wykonujecie swoje zadania z odpowiedzialnością. Kształtowanie młodzieńczych serc jest niezwykle ważną i odpowiedzialną misją – mówił Andrzej Lachowicz do zgromadzonych w auli pedagogów.

Obok niego w uroczystości wziął też udział radny powiatowy Andrzej Krebs, a także Anna Zielińska, szefowa oddziału ZNP. Starosta Małgorzata Tudaj wręczyła podziękowania Agnieszce Kossakowskiej, dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, która otrzymała je za udział w prestiżowych obchodach Dnia Dziecka pn. „Dzieci rządzą” w warszawskich ogrodach premiera RP.

Podczas uroczystości nie brakowało również dyrektorów poszczególnych placówek oświatowych, a także Sebastiana Świderskiego, prezesa ZAKSY. Przypomnijmy, w szkole po raz kolejny z powodzeniem ruszył kierunek siatkarski pod patronatem znakomitego klubu z Kędzierzyna-Koźla.

Jesteśmy tu po to, by przygotować was do matury i przyszłych studiów, ale nie martwcie się, zrobimy to dobrze – powiedział gospodarz gali Ryszard Więcek, dyrektor I LO, po czym oficjalnie otworzył nowy rok szkolny w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Całość uświetnił występ uczniów, który nagrodzony został gromkimi brawami.  

AL

Film na Facebooku powiatu.

Zobacz materiał Radia Park

Materiał KK24.pl

DSC_0764.jpeg

DSC_0749.jpeg

DSC_0746.jpeg

DSC_0768.jpeg

DSC_4548-1024x631.jpeg

DSC_0770.jpeg

DSC_0753.jpeg

×

Zapisz się do newslettera