Kamera on-line

Szpital na dwa tygodnie wstrzymuje przyjęcia na oddział dziecięcy

Ważna informacja dla lekarzy POZ z miasta i powiatu.

Na oddział dziecięcy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu w ostatnim czasie zgłosili się pacjenci z wysoką gorączką, u których pod dokonaniu diagnostyki rozpoznano sepsę. Były też przypadki małych pacjentów zgłaszających się z ostrą biegunką. Dlatego na przyszłość w trosce o bezpieczeństwo innych konieczna jest pilna dezynfekcja oddziału. Dlatego też od 12 września wstrzymane zostaną przyjęcia pacjentów na oddział. Przerwa potrwa do końca września.

- Proszę o kierowanie wszystkich pilnych pacjentów, którzy powinni być hospitalizowani na oddziale dziecięcym do najbliższych szpitali, które mają podpisaną umowę z NFZ. Czyli do Strzelec Opolskich, Nysy, Opola, Głubczyc, Krapkowic, Prudnika lub Raciborza – informuje Marek Staszewski, dyrektor SP-ZOZ.

Jednocześnie w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów, którzy nie będą wymagali pozostania na oddziale, zostały utrzymane dyżury lekarskie codziennie od 18.00 do 7.00 rano oraz w soboty i niedzielę całodobowo. Dyżury będą pełnione na parterze oddziału przy ul. 24 kwietnia w Koźlu.

Materiał Radia Opole:

- W ostatnim czasie leczyliśmy dwa przypadki sepsy i oczywiście to nie były przypadki, które powstały na oddziale tylko przypadki, które przyszły do nas i zostały wyleczone. Mieliśmy też kilkanaście biegunek, do tego jest okres urlopowy a niedługo będzie mocne dociążenie oddziału i stwierdziliśmy, że trzeba połączyć te wszystkie rzeczy, czyli zdezynfekować oddział, pomalować i odświeżyć. Do pracy ruszymy na koniec września - mówi Marek Staszewski dyrektor ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

AL

×

Zapisz się do newslettera