Kamera on-line

Powiat oddał do użytku pięć nowych chodników

Ich modernizacja kosztowała kilkaset tysięcy zł. Nowy trakt z ławkami i koszami powstał m.in. przy al. Partyzantów na os. Leśna w Kędzierzynie. To największe z przeprowadzonych zadań w ramach pięciu modernizacji traktów pieszych.

Dzięki przychylności rady, a szczególnie zarządu powiatu udało się tę inwestycję zrealizować, za to chciałem podziękować – mówił Andrzej Krebs, radny powiatu i jeden z inicjatorów budowy chodnika.

Wcześniej starosta Małgorzata Tudaj zaproponowała podział środków proporcjonalny do liczby mieszkańców, taki podział przyjęto też w gminach wiejskich. W myśl tej zasady do budżetu wpisano m.in. al. Partyzantów, i ostatecznie tę i wiele podobnych inwestycji udało się z powodzeniem zrealizować.

Senator Grzegorz Peczkis chwalił radnych powiatowych za zaangażowanie.

Jak na warunki powiatu to duża inwestycja, cieszę się, że współpraca pomiędzy radnymi, którzy reprezentują przecież różne opcje polityczne, jest realizowana – zaznaczył Grzegorz Peczkis.

Budowa chodnika przy al. Partyzantów wpisuje się w ciąg kilku innych zrealizowanych tam inwestycji. Wcześniej wybudowano w tym miejscu parking, który właściwie odblokował tamtejszą drogę.

- Były kłopoty z bezpieczeństwem dzieci, z dojazdem karetek pogotowia. Teraz osiedle, które liczy około 10 tys. mieszkańców ma porządny chodnik i to w miejscu, gdzie najczęściej poruszają się mieszkańcy. To tłumy spacerowiczów – dodał Peczkis.

Powiat oddał też do użytku chodniki przy ul. Kochanowskiego, Piastowskiej, Łukasiewicza i Kosmonautów. W dzisiejszym (2.09) odbiorze uczestniczył Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, zastępca Krzysztof Siemaszko. Wykonawcę robót reprezentował Marcin Stania z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych.

AL

chodnik Partyzantów1.jpeg

chodnik Partyzantów2.jpeg

chodnik Partyzantów3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera