Kamera on-line

Lider 25-lecia i nasza nominacja. Głosujmy na Ewę Hałambiec!

Kim jest Ewa Hałambiec nie trzeba opisywać tym, którzy w swoich rodzinach, wśród bliskich stykają się z niepełnosprawnością. Od lat mocno zaangażowana w rehabilitację osób niepełnosprawnych. Pedagog Zespołu Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu, dyrektor Olimpiad Specjalnych, organizatorka szeregu imprez, w tym znanej sztafety pływackiej, podczas której każdego roku bite są kolejne rekordy. Ewa jest także znakomitym trenerem, jej podopieczni na międzynarodowych zawodach już wielokrotnie stawali na podium, zdobywając wysokie miejsca i tym samym pokazując, że walka z samym sobą, ze swoimi słabościami uczy nie tylko pokory, ale też przynosi sukcesy.

Ewa Hałambiec organizuje coroczną Wigilię osób niepełnosprawnych, na którą przyjeżdżają podopieczni i ich opiekunowie właściwie z całego kraju. W powiecie organizuje też znany już wszystkim „Dzień godności”. Wówczas ulicami przemierzają setki osób, by wspólnie integrować się i bawić. Wystarczy wspomnieć wielki sukces naszych mieszkańców na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które zakończyły się w Los Angeles. Kilku przyjechało stamtąd z medalami.

- Polska reprezentacja zdobyła w Kalifornii 66 medali, oczywiście najbardziej cieszą te przywiezione do naszego powiatu – relacjonowała wtedy Ewa Hałambiec, trenerka i dyrektor Olimpiad Specjalnych.

To nasza nominacja do konkursu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który szuka liderów 25-lecia. Dziękujemy wam za wszystkie głosy.

AL

Ewę Hałambiec znajdziecie pod numerem 18.

Tu można głosować:

http://www.pfron.org.pl/pl/ankiety

dzien3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera