Kamera on-line

Krynica: Szpital będzie postulował do ministerstwa w sprawie reformy zdrowia

Dwieście debat tematycznych z udziałem szefów rządów, ministrów oraz parlamentarzystów z różnych krajów odbyło się w Krynicy podczas tegorocznego forum ekonomicznego. Temat przewodni: „Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?”. Obrady toczyły się również w innych sprawach dotyczących m.in. rozwoju gospodarki.

Ważnym wydarzeniem stało się także Forum Ochrony Zdrowia, ścieżka programowa, która od pięciu lat na stałe wpisała się w program Forum Ekonomicznego. Wziął w nim udział dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Marek Staszewski.

- Dla naszego szpitala było bardzo istotne, bo dotyczyło zbliżającej się reformy ochrony zdrowia – mówi Staszewski.

Szef kozielskiej lecznicy w rozmowie z Piotrem Gryzą, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia wyraził swoje oczekiwania związane z przyszłą reformą. Wkrótce do ministerstwa trafi obszerny materiał, w którym władze szpitala przedstawią najważniejsze postulaty jej dotyczące.

To będzie nasz punkt widzenia, jako dyrekcji szpitala powiatowego, którego przecież ta reforma nie ominie  – dodaje Staszewski.

Dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu rozmawiał z wiceprezesem ds. medycznych Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie operacji zaćmy na oddziale okulistyki. SP ZOZ oraz powiat planują w Kędzierzynie-Koźlu konferencję z udziałem specjalistów tej dziedziny.

Tegoroczne debaty były też poświęcone takim tematom jak konsekwencje ustawy refundacyjnej, jak również zmianom, jakie przyniósł pacjentom pakiet onkologiczny. W forum jak co roku udział biorą przedstawiciele administracji państwowej, rektorzy wyższych uczelni medycznych, eksperci ds. zdrowia, dyrektorzy placówek medycznych, zarówno państwowych, jak i prywatnych oraz prezesi firm farmaceutycznych. Forum Ochrony Zdrowia w ciągu szczęściu lat stało się miejscem, które pozwala szerzej spojrzeć na system ochrony zdrowia – zarówno w ujęciu ogólnokrajowym jak i lokalnym, umożliwia szukanie rozwiązań systemowych jak i szczegółowych dotyczących konkretnych specjalizacji czy jednostek organizacyjnych.

Oprac. AL

forum Krynica1.jpeg

forum Krynica2.jpeg

forum Krynica3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera