Kamera on-line

Goście z Badenii Wirtembergii z partnerskiej szkoły Zespołu Szkół nr 1 z wizytą u Starosty Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego

 

22 uczniów Zespołu Szkół im. Karoline Breitinger z Powiatu Hohenlohe wraz z dwoma opiekunami odwiedziło dziś (15 marca) Starostwo Powiatowe. Uczniów powitał Starosta Artur Widłak oraz Wicestarosta Gabriela Tomik.

 

Partnerska wymiana młodzieży szkolnej pomiędzy szkołą w Niemczech, a Zespołem Szkół Nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu, trwa już ponad dwa lata. To druga z kolei wizyta uczniów z partnerskiego powiatu Hohenlohe, który z Powiatem Kędzierzyńsko – Kozielskim współpracuje już pięć lat. Starosta Artur Widłak opowiedział młodym ludziom, spośród których wielu po raz pierwszy odwiedza Polskę, o tym jak funkcjonuje nasza wspólnota powiatowa oraz jakie zadania mają powiaty w Polsce. Przekazał też drobne upominki i najserdeczniejsze pozdrowienia dla Starosty Powiatu Hohenlohe. Wicestarosta Gabriela Tomik dodała, że cieszy się, że może w Starostwie powitać przyjaciół reprezentujących bliski wielu mieszkańcom Sławięcic powiat w Niemczech.

 

Program czterodniowej wizyty jest bardzo bogaty – wczoraj młodzież zwiedzała Wrocław, a dziś jeszcze odwiedza Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie – Koźlu.
W przeważającej części programu gościom towarzyszy Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Urszula Więcek, dzięki której spotkanie doszło do skutku.

Młodzi goście z Niemiec – co zgodnie podkreślają – są zauroczeni powiatem i Polską.

Młodzież z Badenii Wirtebergii u Starosty
Podziekowania Dyrektora Szkoły z Niemiec
Starosta wita młodzież z partnerskiego powiatu Hohenlohe
Wspólne zdjęcie przed Starostwem

×

Zapisz się do newslettera