Kamera on-line

Dzięki Vacuum pacjenci wyjdą ze szpitala o połowę szybciej. Jest nowe urządzenie do leczenia ran

Jest niepozorne, ale w praktyce oznacza zmniejszenie kolejek o niemal połowę, a dla pacjentów znacznie szybsze opuszczenie murów szpitala. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu wzbogacił się o kolejną specjalistyczną aparaturę. Służy do terapii ciśnieniowej ostrych i przewlekłych ran po urazach.

Metoda ta o 44 procent przyspiesza proces gojenia się, zapobiega rozprzestrzenianiu się zakażeń, a tym samy redukuje koszty związane z hospitalizacją, pacjent po prostu szybciej wychodzi do domu – informuje dr Maciej Sławski, ordynator oddziału chirurgii.

Jak podkreśla szef kozielskiej chirurgii, dzięki urządzeniu zmniejsza się ilość stosowanych antybiotyków. – Bakterie szybko robią się na nie odporne, co powoduje, że w późniejszym czasie bardzo trudno leczy się pacjenta, teraz możemy ich stosować dużo mniej – dodaje dr Maciej Sławski.

Podczas użycia aparat wysysa bakterie z rany pacjenta, przy tym posiada funkcję płuczącą, a to znacznie przyspiesza cały proces.  

 - Urządzenie kosztowało 40 tysięcy zł, a szpital kupił je z własnych środków, a także brokera ubezpieczeniowego – mówi dyrektor Marek Staszewski.

To już kolejna nowa aparatura w SP ZOZ. Niedawno pojawiło się tam warte 400 tysięcy zł urządzenie, które trafiło na oddział urologii.

AL

Na ten temat Rynek Zdrowia i NTO TU

Czytaj też o nowym urządzeniu do rozbijania kamieni nerkowych TU

O nowym urządzeniu Radio DOXA TU

Radio Vanessa TU

Na zdjęciu dr Maciej Sławski.

Maciej Sławski.jpeg

×

Zapisz się do newslettera