Kamera on-line

Media o 70-leciu naszej szkoły w Sławięcicach

W okrągłą rocznicę popularnego „chemika” zorganizowano wielki zjazd absolwentów.

– Jest to dla nas bardzo cenne, że mamy w powiecie szkołę o tak bogatej tradycji, która może szczycić się tak wspaniałym gronem absolwentów. Dlatego wielkie podziękowania należą się tym, którzy tę placówkę budowali, prowadzili i nadal walczą o to, by była jak najlepsza – mówił wicestarosta Józef Gisman, który gratulował jubileuszu wraz przewodniczącą Rady Powiatu Danutą Wróbel i Aurelią Stępień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty.

Zobacz, co piszą dziennikarze KK24.pl

Po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach od zakończenia nauki znów mają okazję spotkać się z przyjaciółmi ze szkolnych ław. Mowa o absolwentach Zespołu Szkół numer 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. To już piąty zjazd, który w tym roku został zorganizowany w ramach 70-lecia istnienia placówki. Na uroczystość przyjechało ponad 800 osób.

Zobacz materiał Radia Park

Przez te lata mury placówki opuściło tysiące uczniów. Z okazji jubileuszu w szkole po raz piąty zorganizowano zjazd absolwentów. Spotkanie po latach to okazja, by przypomnieć sobie dawne czasy i odnowić utracone przyjaźnie.

×

Zapisz się do newslettera