Kamera on-line

Sukces mechatroników z ZSTiO na Politechnice Śląskiej

Na zaproszenie Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej  uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu  wzięli udział w IX edycji konkursu  „Czy byłbyś dobrym inżynierem?". 

- Wystartowało w nim 20 drużyn, z których tylko nasza drużyna reprezentowała  województwo opolskie, pozostałe były z woj. śląskiego – informuje Maria Staliś, dyrektor ZSTiO.

Organizatorzy przygotowali cztery rundy, które dotyczyły: mechaniki i fizyki,  inżynierii środowiska, biotechnologii i energetyki. W każdej rundzie pojawiły sie pytania zamknięte, zagadka, pytanie eksperta i zadanie techniczne.

Drużyna ZSTiO złożona z uczniów klasy drugiej technik mechatronik  (Wojtek Rafa, Robert Jesionowski, Mateusz Trybułowski, Tomasz Korczowski, Marcin Olszowy ) bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniami  i zajęła w tym konkursie 2 miejsce.

Nasi zawodnicy zostali uhonorowani medalami i atrakcyjnymi nagrodami. Dodatkową nagrodą w konkursie za zajęcie drugiego miejsca  jest 30 pkt, które otrzyma podczas rekrutacji ten uczeń, który w przyszłości będzie chciał studiować na tym kierunku.

Opiekunem drużyny była mgr inż. Eliza Baron.

Oprac. AL

mechatronicy1.jpeg

mechatronicy2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera