Kamera on-line

Mateusz Gromada laureatem najważniejszego konkursu dla młodych fryzjerów

Drugie miejsce na najbardziej prestiżowych mistrzostwach w Polsce dla młodych pasjonatów fryzjerstwa zajął uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu - Mateusz Gromada. Zadaniem startujących było ostrzyżenie i stylizacja główki treningowej. Główki musiały mieć wykonaną koloryzację zgodną z obowiązującymi trendami.

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski we fryzjerstwie dla uczniów szkół o profilu fryzjerskim. W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie szkół fryzjerskich i innych placówek kształcących w zawodzie fryzjer, którzy zmierzyli się ze strzyżeniem i stylizacją włosów w kategorii damskiej i męskiej. Temat mistrzostw brzmiał:  „Street – Focus on Trends”. W zawodach wzięło udział po 15 zawodników w każdej kategorii, w tym dwóch uczniów zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu – Katarzyna Maniecka w kategorii męskiej oraz Mateusz Gromada w kategorii damskiej.

Jury konkursowe składało się z wielu wybitnych fachowców ze świata fryzjerstwa,  jurorem specjalnym był Leszek Czajka, fryzjer, ambasador marki L’Oréal Professionnel, Kerastase oraz marki BELLISSIMA, juror Międzynarodowego Konkursu Color Trophy, finalista nagrody Beauty International Salon Design Cannes 2005. Jest właścicielem Atelier Fryzjerskiego i Instytutu Kérastase w Warszawie. Stylista i mistrz kreacji wizerunku ludzi ze świata show-biznesu.  Leszek Czajka przyznał nagrody specjalne - atrakcyjne staże w swoim Atelier! Jedna z nagród trafiła do rąk Mateusza.

Oprac. AL

Mateusz Gromada.jpeg

×

Zapisz się do newslettera